Gyd. dermatovenerologė Justė Kantauskaitė
EUROPOS DERMATOVENEROLOGŲ DRAUGIJOS virtualus kongresas
Trumpa informacija iš EUROPOS DERMATOVENEROLOGŲ DRAUGIJOS virtualaus kongreso.

- Vis daugiau kalbama apie tai, kad žarnyno būklė tiesiogiai susijusi su odos sveikata. Rekomenduojama į savo mitybos racioną įtraukti kuo daugiau skaidulų turinčio maisto, atsisakyti rafinuotų grūdų produktų, juos pakeisti pilno grūdo produktais.
- Atsiranda vis daugiau tyrimų, įrodančių, kad lokaliai naudojamas vitaminas C daro teigiamą įtaką odos pigmentacijai.
- Geriamas C vitaminas nepakeičia tepamo, nes geriant odoje nesusidaro pakankamas jo kiekis.
- Vitamino C serumą rekomenduojama naudoti rytais, nes būtent dienos metu jis labiausiai reikalingas.
- Renkantis vitamino C serumą, kuris maksimaliai skverbtųsi gilyn į odą, svarbiausia atkreipti dėmesį į jo koncentraciją, pH bei formą. Didžioji dalis rinkoje esančių serumų greitai oksiduojasi ir jau po trumpo laiko tampa beverčiais.
- Iškeltas įdomus klausimas – kokį produktą rinktis, jei gali pasirinkti tik vieną. Dauguma pasisakė už produktą su tinkama apsauga nuo saulės – 30 SPF.
Visas pranešimas skirtas naujai šių laikų problemai aptarti – socialinių tinklų „influencerių“ skleidžiamai informacijai, kuri nepagrįsta jokia moksline informacija ir dažniausiai klaidina vartotoją. Pirkdami tą pačią plaukų priemonę ar kremą, kurį naudoja „influenceriai“, mažai kas susimąsto, kad jų oda – tai ne tavo oda.
- Toliau didėja „organinių, natūralių, botaninių“ produktų poreikis. Deja, šie produktai nėra „nekalti“ ir labai dažnai sukelia nepageidaujamas odos reakcijas. Apie tokių produktų tinkamumą naudoti dažniausiai trūksta moksliškai pagrįstos informacijos.
- Ir toliau daug kalbama apie eksposomas, daugėja tyrimų, patvirtinančių, jų neigiamą įtaką odai ir pagreitina odos senėjimo procesus. Tai lemia tokie veiksniai kaip:
Aplinkos užterštumas
Klimato pasikeitimas
Ultravioletiniai saulės spinduliai
Nesubalansuota mityba
Miego trūkumas
Stresas
Rūkymas
Hormonų pokyčiai menopauzės laikotarpiu